Patřil k nejoriginálnějším českým komikům. Jeho první veřejné vystoupení bylo na kabaretní scénce Nuselského pivovaru v Praze. Za svůj život si zahrál mnoho desítek drobných a epizodních roliček ve filmu a v televizi. Hrdě se hlásil k trampské osadě Ztracenka, odkud pocházela i skupina Settleři či Jarka Mottl i mnozí další významní trampští muzikanti a umělci. Také púsobil v Hudebním divadle v Nuslích a po zavření divadla v roce 1977 v Karlíně (tam však dostával velmi malé role, které nakonec odmítl). Poté musel i v televizních vystoupeních vynechat nevhodné narážky (např. jako referent Kňourek telefonické oslovení soudruh Habsburk).
Málo se ví o tom, že ač byl nejvíce znám jako komik, byl velice vzdělán v mnoha oborech. Zejména jeho obrovské encyklopedické vědomosti jej přímo předurčily k tomu, aby se stal jedním z prvních odborných poradců v televizních vědomostních soutěžích, pro které jej objevil dr. Jan Pixa. Souboj s pamětí, Osm vteřin a dost – a jako hlavní star komik Štercl. Jeho nápovědy byly dost často zaobaleny do tak neuvěřitelného kabátu, ale v jádru byly vždy velmi přesné. Jeho knihovna čítala několik tisíc svazků, ve kterých se velmi rychle orientoval.
Až do své smrti nezapomněl na své diváky a trpělivě objížděl i malé obce jako jeden z mnoha účinkujících v estrádním pořadu Abeceda humoru, kde vystupoval po boku Standy Procházky, Richarda Adama, Jaroslava Čejky či Jiřího Helekala. Rád navštěvoval Nuselskou kavárnu v Praze - Nuslích, kde v letech 1955 až 1968 podle svědectví pamětníků bavil zdarma celé osazenstvo (dnes je tam v přízemí čtyřpatrového rohového domu v původních prostorách Nuselské kavárny z 19. století orientální restaurace Pod věží v Otakarově ulici čp.6).
Je pochován na Vinohradském hřbitově v Praze.
zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_%C5%A0tercl